پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

فرماندهی معظم کل قوا:

ابهت معنوي جوانان مؤمن و مجهز به علم بيشتر از هيبت مادي قدرتهاي استكباري است

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در مراسم مشترك دانش‌آموختگيِ دانشجويان دانشگاه افسري و تربيت پاسداري امام حسين(ع) تأكيدكردند: هنگامي كه علم، جهاد، ايمان و اراده مستحكم با يكديگر توأم شوند، انسانهايي به وجود خواهد آمد كه دنيا به بركت اين انسانها مي تواند به آينده خود اميدوار باشد.
در ابتدای این مراسم سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد و سپس فرمانده كل قوا با حضور در مقبره شهداي گمنام، ضمن قرائت فاتحه براي علو درجات شهدا دعا كردند و از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند.
حضرت آيت الله خامنه اي در این مراسم علم را يك موهبت الهي خواندند و افزودند: متأسفانه برخي انسانها از اين موهبت الهي در جهت فساد، طغيان، تجاوز و ستم استفاده كردند كه نتيجه آن تبديل جهان به دو بخش ستمگر و ستم پذير بود.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه پيروزي انقلاب اسلامي يك قيام بزرگ بشري بر ضد اين وضع بود، خاطرنشان كردند: انقلاب اسلامي ايران فرياد اسلام، توحيد، عدالت، و كرامت انساني در دنياي سرشار از ظلم بود.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: كساني كه اكنون به ملت ايران توصيه مي كنند به نظام جهاني باز گردد همان كساني هستند كه از حركت ملت ايران در انقلاب اسلامي ابراز ناخرسندي مي كردند.
ايشان تأكيد كردند: توصيه براي بازگشت به نظام جهاني به معناي تسليم شدن در برابر قدرتهاي زورگو و پذيرفتن نظام ناعادلانه جهان است اما ملت ايران در طول 30 سال گذشته به اين درخواست جاهلانه و غيرمنطقي پاسخ «نه» گفته است.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: تمام فشارهاي 30 سال گذشته بر ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي براي پايين آوردن جايگاه رفيع و خاستگاه معنوي انقلاب بوده است كه البته به نتيجه نرسيدند و در آينده هم به نتيجه نخواهند رسيد.
فرمانده كل قوا خطاب به دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه افسري امام حسين (ع) خاطرنشان كردند: شما پاسدارانِ چنين حقيقت مقدس و هويت متعالي هستيد و بايد به اين جايگاه خود افتخار كنيد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به شكل گيري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با حضور جواناني مؤمن، پاك و داراي عزم راسخ و پولادين افزودند: نتيجه مجاهدت آن جوانان بويژه در دوران دفاع مقدس آن شد كه ملت ايران با رهنمودهاي امام راحل (ره) توانست قله ها را يكي پس از ديگري فتح كند و به پيش رود.
ايشان تأكيد كردند: جوانان مؤمن امروز ايران اگر جلوتر از جوانان مؤمن اول انقلاب نباشند، عقب تر نيستند.
رهبر انقلاب اسلامي جوانان را به تجهيز خود در عرصه علم و دانش، سازندگي معنوي و روحي توصيه و خاطرنشان كردند: قدرتهاي استكباري غالباً تلاش مي كنند تا هيبت و تشر خود را به ملتها تحميل كنند اما ابهت معنوي جوانان مؤمن و مجهز به علم قطعاً بيشتر از هيبت مادي آنها خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: امروز دشمنان بخوبي مي دانند كه ايران اسلامي با داشتن سرمايه ارزنده اي از ملت و جوانان مؤمن و مصمم و دولتمردان و مسئولان پايبند به ارزشها در مقابل هيچ تشر و هيبتي واهمه نخواهد داشت.
سردار سرلشگر جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين مراسم در سخناني وجود نيروي انساني مؤمن، انقلابي، بصير و شجاع و همچنين انديشه ورزي و دستيابي به سطوح بالاي دانايي  را دو عامل اصلي نقش آفريني سپاه در دهه چهارم انقلاب برشمرد و گفت: بر همين اساس و با توجه به تغييرات ساختاري مجموعه دانشگاه امام حسين (ع) به دو دانشگاه «افسري و تربيت پاسداري»، و «دانشگاه جامع» تبديل شده است. وي وظيفه دانشگاه افسري با مقطع كارشناسي را تربيت و آموزش افسران سپاه و وظيفه دانشگاه جامع امام حسين با داشتن مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا را، تحقق مرجعيت علمي سپاه بيان كرد.
سردارسرتيپ عليرضا تمييزي فرمانده دانشگاه افسري و تربيت پاسداري امام حسين (ع) نيز در سخناني با اشاره به تحصيل بيش از سه هزار دانشجو در اين دانشگاه، تقدم تزكيه بر تعليم، كسب مهارتهاي علمي و كاربردي و توجه به دكترين جنگ نامتقارن را از جمله اهداف مصوب اين دانشگاه برشمرد.
در ادامه اين مراسم، تعدادي از فرزندان شهدا و همچنين جانبازان، آزادگان، اساتيد، پژوهشگران، مديران، مربيان و فرماندهان نمونه جوايز و دانش آموختگان برگزیده درجه خود را از فرماندهی کل قوا دريافت كردند.
در پايان ضمن برگزاري عمليات اعتماد به نفس، يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.
فرمانده كل قوا همچنين امروز با حضور در مركز تحقيقات آيروديناميك اين دانشگاه از نزديك در جريان چگونگي طراحي و ساخت تونل باد فوق صوت بوسيله محققان و كارشناسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي قرار گرفتند.
تونل باد فوق صوت از جمله مراحل بسيار مهم و دقيق در طراحي موشك و هواپيما است كه به وسيله آن مي توان ضريب دقت موشك و همچنين طراحي سازه را بررسي كرد.
به هنگام حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي در مركز تحقيقات آيروديناميك، آزمایش مافوق صوت تونل باد در حضور ايشان انجام شد.
حضرت آيت الله خامنه اي پس از اين آزمايش ضمن تجليل از مجاهدت علمي، محققان و كارشناسان سپاه براي طراحي و ساخت پيچيده ترين تجهيزات، تأكيد كردند:‌براي جبران عقب ماندگي هاي علمي حتماً بايد از راههاي «ميان بر» استفاده شود و اين راهها را همانند دانش، بايد كشف كرد.
ايشان با تأكيد بر اينكه جوانان مؤمن و انقلابي ايران توانايي انجام هركاري را دارند، افزودند: پيشرفتها و موفقيت هاي امروز ايران اسلامي با سالهاي گذشته قابل مقايسه نيست و اكنون شتاب علمي كشور بسيار زياد است.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: با وجود شتاب علمي زياد، اما هنوز راه زيادي تا نقطه مطلوب و جبران عقب ماندگي هاي علمي باقيمانده است كه با همت دانشمندان جوان كشور دست يافتني است.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /